Kurs I pomocy w szkołach

Coraz częściej kurs I pomocy przedmeczynej jest organizowany w szkołach i na uczelniach. Dlaczego? To właśnie tam pojawia się dość wielu uczniów, w różnym wieku. I czasami może się zdarzyć, że potrzebują oni I pomocy. Gdybyśmy im jej nie udzielili, to ich sytuacja na pewno by się nie poprawiła. Mogłaby się pogorszyć, a nawet doprowadzić śmierci. Zapewne nie chcielibyśmy w tym maczać swoich placów. W tym celu wiele placówek edukacyjnych (szkoły, uczelnie) starają się współpracować z firmą BHP Expert, która takie szkolenia pierwszej pomocy stara się organizować jak najlepiej.

Teoria o KPP na początek

teoria o pierwszej pomocy przedmedycznej

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z wiedzą na temat pomocy przedmedycznej. To czasami suche informacje. Natomiast są one nam bardzo potrzebne. Na ich podstawie zaczynamy lepiej rozumieć organizm człowieka. Łatwiej jest nam później ocenić, z czym może mieć problem osoba, której potrzebna jest pomoc przedmedyczna. A to pozwala nam o wiele lepiej zareagować.

Dowiadujemy się również, jakie popularne wypadki i schorzenia pojawiają się w szkole czy miejscach pracy. Czasami pewne osoby cierpią na cukrzycę, nadciśnienie czy inne problemy. Warto więc poważnie podejść do takiego szkolenia o zdrowiu i pierwszej pomocy.

Praktyka przez kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

praktyczne szkolenie kpp gdynia i Wejherowo

Następnie odpowiedni instruktor od pomocy przedmedycznej stara się nam wyjaśnić na manekinie, jak powinniśmy krok po kroku udzielić tej pierwszej pomocy. Nie jest to takie proste. Natomiast zauważymy, że wykonując dobrze poszczególne elementy, będziemy mogli dojść do coraz lepszej wprawy.

Sprawdzenie czy poszkodowany oddycha, czy nie posiada czegoś w ustach, czy jest dobrze ułożony. Następnie sztuczne oddychanie i przede wszystkim uciśnięcia klatki pierwszej. Gdy to wszystko bierzemy pod uwagę, to później łatwiej jest nam dobrze zachować się w konkretnej sytuacji.

Z takimi szkoleniami mamy już do czynienia od wielu lat – wspomina właściciel BHP Expert. Staramy się zawsze zadbać o to, aby poziom takich szkoleń był dostosowany do uczestników i problemów, z którymi się oni spotykają. Do każdego zlecenia podchodzimy bardzo poważnie i przez to udaje się nam współpracować z coraz nowymi odbiorcami naszych szkoleń zawodowych i pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapraszamy więc do kontaktu!