Magazyny bez wózków widłowych?

Magazyny bez wózków widłowych
Wózki widłowe w Magazynach

Każdy z nas wie, jak wyglądają wielkie hale magazynowe, dzięki którym możemy na mniejszej powierzchni umieścić więcej asortymentu — głównie na paletach układanych na specjalnych regałach, niejednokrotnie wysokich na 10-15 metrów. Ale jak zatem dobrze zarządzać przepływem towaru w magazynie? Z pomocą przychodzą wózki widłowe.

Wózki widłowe rodzaje:

Do rozładunku naczepy przy rampie rozładunkowej wykorzystamy wózki unoszące, do których zalicza się także popularny ręczny „paleciak„. Po odłożeniu towaru na placu trzeba to czymś zmagazynować.

Na niższe lokacje z powodzeniem możemy użyć wózka widłowego czołowego, który jest mniej zwrotny i nie wymanewrujemy nim w wąskich alejkach.

Wózki widłowe elektryczne

Natomiast w przypadku wysokiego składowania niezastąpione są wózki widłowe elektryczne boczne tzw. „reach truck”. Ta bardzo zwinne maszyny, dość szybkie i wprawny operator rozwiezie całą dostawę w paręnaście minut.

Największą wadą wózków widłowych elektrycznych jest to, iż posiadają akumulatory, które ulegają zużyciu i czasami potrafią rozładować się pod obciążeniem w najmniej odpowiednim momencie — np. gdy akurat ustawiamy na regale dziewięćsetkilogramową paletę, która buja się 12 metrów nad naszą głową.

Nasza firma na bieżąco organizuje Kursy na wózki widłowe w miastach Gdynia, Reda, Rumia i Wejherowo. Dodatkowo w naszej ofercie są kursy na suwnice. Serdecznie zapraszamy!